Piksiju samo bod, Stanojevićev Renhe van zone ispadanja

Getty images/ Masashi Hara

U 12. kolu kineske Superlige Gvangžu R&F je igrao nerešeno 2:2 protiv Hebeija, dok je Peking Renhe savladao rezultatom 2:0 ekipu Tijanđina.

Ekipa Dragana Stojkovića je prva primila gol na domaćem terenu protiv Hebeija, a strelac je u 30. minutu bio Hang Ren. U 52. minutu je izjednačio Saba, dok je desetak minuta kansije Hebei opet vodio. Pogodak je dao Vang Ćijuming. Bod Gvangžu R&F je doneo Đijang Đihong u 86. minutu.

Peking Renhe je konačno izašao iz zone ispadanja drugim uzastopnim trijumfom. Ekipa koju predvodi bivši trener Partizana Aleksandar Stanojević je protiv Tjanđina povela autogolom Žang Čenga, a u drugom poluvremenu je na 2:0 povisio Mahete Diop.

Šangaj Šenhua i Čongćing su igrali bez golova, dok su Šandong Luneng i Đijangsu Suning remizirali 1:1. Gol za Šandong je postigao Gracijano Pele iz penala, a izjednačenje je doneo Eder.

Vuhan je bio bolji 2:0 od Šenžena, a golove su postigli Leo Baptistao i Ming Tian.

U nedelju se igraju još tri meča, a duel Tijanđin Tede i Peking Guana možete da gledate na Sport Klubu 4 od 13:35.