Getty Image/Drew Hallowell / Stringer

02.06.2019 | 06.24 > 06:28

MLS: Novi poraz Paunovića, Vela ne posustaje

Fudbaleri Čikaga, koje sa klupe predvodi Veljko Paunović, seriju loših rezultata nastavili su i na gostovanju u Atlanti.

Veljko Paunović

Jonathan Daniel, Getty Images

Drugoplasirani tim Istočne konferencije pred svojim navijačima pobedi je Čikago 2:0 i zahvaljujući slabim rezultatima DC Junajteda lideru se približio na samo dva boda minusa.

Oba gola za Atlantu postigao je najbolji strelac tima, Venecuelanac Žozef Martines u 12. i 43. minutu. U poraženoj ekipi, koja je u prethodna četiri kola upisala po dva poraza i remija, Aleksandar Katai je igrao do 81. minuta.

Čikago je na deobi osmog mesta sa 18 bodova zajedno sa Torontom i Orlandom.

Vodeći tim na Istoku DC Junajted već pet kola ne znu za pobedu. Ekipa čija je prva zvezda i kapiten Vejn Runi u prestonici SAD odigrala je nerešeno sa San Hozeom i to je bio četvrti remi uz poraz u minulih pet mečeva.

Kris Vondolovski je u 37. minutu doneo prednost gostima, a konačan rezultat postavio je Lusiano Akosta u 67. minutu. San Hoze je osmi na Zapadu sa 18 bodova, koliko ima i Vankuver.

Prvoplasirani tim na Zapadu, Los Anđeles FC u gostima je savladao Portland 3:2, a Karlos Vela postigao je vodeći gol u 6. minutu posle velike greške golmana gomaćih Džefa Antinjela  i sa ukupno 17 prvi je strelac lige.

Tim iz Kalifornije je u seriji od osam utakmica bez poraza (po četiri pobede i remija) i sa 37 bodova ubeljivo su prvi ispred gradskog rivala Los Anđeles Galaksija.