Kup prijateljstva: Meglić odveo Osijek u četvrtfinale

sport klub

Došao je dan za rasplet, do kraja programa u četvrtak znaćemo ko će se u četvrtfinalu pridružiti Crvenoj zvezdi, Partizanu i Dinamu.

U okviru Grupe D iz koje kao prvoplasirani dalje ide Partizan sa šest bodova, o drugom učesniku nokaut faze odlučivao je duel Osijeka i Slobode.

Oba tima su u prvim mečevima poražena od Partizana, Osijek 3:1, a Sloboda 1:0 pa je pred početak meča gol razlika bila na strani ekipe iz Tuzle.

Zasluženo je na kraju slavio Osijek 1:0 i tako obezbedio mesto u četvrtfinalu.

Nije bilo mnogo prilika u prvom poluvremenu, ali je Osijek ostavio bolji utisak.

Osječani su bili dominantniji i u drugom poluvremenu, napadali su, šuitirali i nisu dozvoljavali Sobodi da razvije igru dalje od centra.

Najbolju priliku na utakmici vidrli smo u 56. minutu, ali se Sloboda odbranila nakon velike gužve u šesnaestercu.

Gol odluke postigao je u 70. minutu Meglić.