Partizan je prvi polufinalista Kupa prijateljstva

sport klub

Fudbaleri Partizana plasirali su se u polufinale Kupa prijateljstva pobedom protiv Olimpije 1:0.

Prvo poluvreme donelo nam je po jednu dobru šansu na obe strane.

Partizan je mogao do vođstva nakon centaršuta koji je dobro izveo Nikša Đurković, ali je Ognjen Đurković iz belike blizine promašio prazan gol.

Najbolju priliku za Olimpiju imao je Luka Despić, momak sa Zlatiboru koji na turniru nastupa za Olimpiju koja je ostala bez špica zbog povrede pa im je dozvoljeno da uzmu jednog dodatnog igrača.

Prvi je do izgledne prilike uđdrugom poluvremenu stigao Partizan, ali je Maj Pavli spretno odbranio šut Igora Cvetkovića.

Ispravio se Cvetković samo nekoliko minuta kasnije. Imao je Partizan slobodan udarac sa strane, lopta je ušla u kazneni prostor i odbila se do spremnog Cvetkivića koji pogađa za 1:0. Igrao se 50. minut.

Duel je, nažalost, obeležila i povreda Luke Đorđevića. Fudbaler Partizana je nezgodno pao i čini se slomio ruku, ali više detalja ćemo znati nakin pregleda.

Crno – beli će za finale igrati protiv pobednika meča Sarajevo – Željezničar.