Getty Images/Stuart Franklin

07.06.2019 | 13.26 > 13:29

KP: Sarajevo preko gradskog rivala do polufinala

Fudbaleri Sarajeva savladali su Željezničar 3:1 u četvrtfinalu Međunarodnog kupa prijateljstva na Zlatiboru.

Sarajevo - Željezničar

sport klub

Nije bilo mnogo uzbuđenja u prvom poluvremenu, ali Sarajevo je uspelo da u gol pretvori prvu pravu priliku.

Igrao se 18. minut kada je Tarik Hasančić odlično pogodio i doneo svom timu prednost. Sarajevo je svesno prepustilo loptu Željezničaru u drugom poluvremenu. Čekao je prošlogodišnji šampion šansu iz kontre i dočekao.

U 53. minutu bilo je 2:0, a gol je postigao Emir Mulaosmanović. Uzvratio je Željo samo tri minuta kasnije i pogotkom Zlatana Ramića.

Imalo je Sarajevo odgovor i na ovo i on je stigao u vidu gola Eldina Šuvalije u 63. minutu.

Sarajevo će u polufinalu igrati protiv Partizana koji je izbacio Olimpiju.