Vojvodina bolja od Partizana za trofej KP!

Pobednik Međunarodnog kupa prijateljstva za 2019. je Vojvodina!

vojvodina kup prijateljstva

sportklub

Fudbaleri Vojvodine slavli su u finalu Kupa prijateljstva protiv Partizana. Nije bilo golova u ovom meču, a na penale je slavila Vojvodina 4:2.

Prvo poluvreme proteklo je u taktičkoj borbi.

Na prvi šut ka golu čekali smo 26 minuta. Posle lepo građene akcije, šutirao je Nikša Vujanović, ali je siguran bio Stefan Dražić na golu Vojvodine.
Partizan je u prvih 40 minuta više imao loptu u nogama imao Partizan koji je odsekao bezni red rivala, ali nije uspeo to da pretvori u vođstvo.
Već na početku drugog poluvremena Savo Arambašić se našao u sjajnoj prilici da Partizanu donese prednost, ali jr bio neprecizan iz blizine.
Šut je u 54. minutu oprobala i Partizanova osmica Mihailo Đikić, ali je njegiv udarac sa oko 20 metara za malo bio neprecizan.
Pomerila je Vojvodina odbranu ka napred u nastavku pa je i Partizan teže dolazio do prilika. Ipak, u 69. minutu se stvorila velika guzva pred golom Novosađana, ali iz dva udarca Beograđani nisu uspeli da pošalju loptu u mrežu.
Ostalo je 0:0 i nakon 80 minuta pa je i ove godine pitanje pobednika rešeno penalima.
Promašili su Igor Cvetojević i Marko Šimun, a Vojvodini su titulu doneli sigurni udarci Dejana Đurića, Dragan Kokanović, Milan Stanić i Matvej Martinkovič.
Najbolji golman turnira je čuvar mreže Vojvodine Stefan Dražić, najbolji strelac je Sava Arambašić iz Partizana.
Nagrada za najboljeg igrača turnira pripala je Stefanu Dražiću.