SP (ž): Het-trik Kristijane, pobede Engleske i Italije

Elsa, Getty Images Sport

Ženske fudbalske reprezentacije Italije, Brazila i Engleske ostvarile su pobede u mečevima prvog kola Svetskog šampionata u grupama C i D.

Selekcija Italije je posle preokreta u drugom poluvrmenu bila bolja od Australije 2:1, dok je u istoj grupio Brazil bio ubedljiv protiv Jamajke 3:0.

Australije je bila mnogo bolji rival u duelu sa Italijom u prvom poluvremenu, a posle promašenog penala u 22. minutu Ker se ispravila i u nastavku akcije donele prednost svom timu. Ipak, u nastavku utakmice tri boda Italijankama obezbedila je Bonansea golovima u 56. i u petom minutu nadoknade vremena.

Brazilke su lako izašle na kraj sa selekcijom Jamajke, a mrežu rivalki načela je Kristijane u 15. minutu. Andresa u 38. minutu nije realizovala jedanaesterac, a sjajna Kristijane je u drugom poluvrmenu još dva puta bila precizna za ubedljivih 3:0.

Ona se upisala u istoriju ženskih Svetskih prvenstava kao najstarija igračica koja je ostvarila het-trik. Napadačica Sao Paula ima 34 godine i 25 dana i oborila je rekord Amerikane Karli Lojs koja je na SP 2015. u Japanu postigla tri pogotka sa 32 godine i 355 dana.

U ostrvskom derbiju grupe D Engleska je savladala Škotsku 2:1. Paris u 14. i vajt u 40. minutu donese su veliku prednost selekciji Engleske, a konačan rezultat postavila je Emsli u 79. minutu.

Titulu Svetskog šampiona brani reprezentacija SAD.