Kina: Paulinjo doneo pobedu Gvangdžou

U petak su odigrana tri meča 13. kola Superlige Kine.

Paulinho, Sho Inagaki

Buddhika Weerasinghe/Getty Images

Gvangdžou Evergrande je vezao šestu uzastopnu pobedu u svim takmičenjima. Ovoga puta ekipa Fabija Kanavara je slavila protiv Šangaji SIPG rezultatom 2:0. Strelac oba gola bio je Paulinjo, koji je pogađao u 43. i 95. minutu.

Ekipa Peking Guana je pobedila Šangaji Šenhuu rezultatom 2:1. Domaćini su oba gola postigli u prvom poluvremenu, a strelci su bili Pjao Ćeng i Augusto, dok je Jinžen postigao gol utehe za goste u 90. minutu.

Fudbaleri Lifana i Lunenga su remizirali 1:1. Kardec Alan je u 68. minutu doveo Lifan u prednost, koja je trajala sve do 100. minuta (90+10), kada je Pele bio precizan sa bele tačke za 1:1.