Julian Finney/Getty Images

14.06.2019 | 21.57

U17: MTK i Mura u finalu, poraz Zvezde

U drugom kolu G-Drive međunarodnog turnira u fudbalu, odigrana četiri meča, dva susreta igrana su u Centru za edukaciju, sport i rekreaciju “Safet Zajko”, dok su preostala dva odigrana na stadionu Otoka. Slavili su Željezničar, MTK, Lokomotiva i Mura.

G-Drive Međunarodni fudbalski turnir u Sarajevu, Mura, Crvena zvezda

G-Drive Međunarodni fudbalski turnir u Sarajevu

U prvom susretu sastali su se Željezničar i Lokomotiv Plovdiv. Nakon što su u prvom kolu obje ekipe doživele poraz, današnji susret je bio motiv više da se opravdaju loše igre iz prvog kola. Počelo je veoma jako i agresivno sa obe strane, a već na samom početku susreta, tačnije u 9. minutu, nakon odličnog pasa u prostor između štopera Lokomotiv Plovdiva, najbolji igrač današnjeg susreta Madžid Šošić izlazi sam na golmana Tomova i rutinski ga matira za vodstvo Željezničara od 1:0. Samo sedam minuta kasnije, nakon kornera sa desne strane, krasan dupli pas su odigrali Gasal i Šošić, a predivnim udarcem sa vrha kaznenog prostora loptu u mrežu posprema Gasal za vođstvo Željezničara 2:0.

Na samom početku drugog poluvremena, svoj drugi pogodak na susretu postiže prva Željina lokomotiva, danas sjajni Šošić za veliko vođstvo 3:0. Sve što su igrači Lokomotiv Plovdiva uspeli da urade do kraja susreta, jeste da postignu počasni pogodak u 66. minuti, kada je nakon sjajne kontre pogodio rezervista Nedanov za konačnih 3:1 u korist Plavih sa Grbavice.

Sjajnu fudbalsku predstavu posetioci su mogli da vide i u drugom susretu između Sarajeva i Mađarskog MTK Budapest. Igrao se 19. minut kada se kapiten MTK Istvan Vertetič sjajnim driblingom oslobodio svog čuvara, a onda sa nekih 20-ak metara levicom raspalio po lopti i pogodio gornji lijevi ugao gola Sarajeva za vodstvo MTK 0:1. Današnji susret obilovao je sa dosta prekršaja i žutih kartona sa obe strane, a jedan takav prekršaj se desio u 27. minutu na nekih 25 metara od gola Sarajeva. Loptu je namestio danas najbolji igrač susreta, Vertetič i fenomenalnim udarcem loptu od prečku poslao u mrežu za vodstvo 0:2. U poslednjem minutu prvog poluvremena, još jedna neopreznost zadnje linije Sarajeva, kada u kaznenom prostoru fauliraju Zigebera, a sudija Heljić pokazuje na belu tačku. Iako je prvobitno loptu u ruke uzeo kapiten Vertetič kako bi izveo penal, na kraju se odlučio da to prepusti svom saigraču nad kojim je i napravljen penal Akošu Zigeberu. Zigeber je poslao golmana u jednu, a loptu u drugu stranu gola i to je bilo visokih 0:3. U drugom poluvremenu rezultat se nije menjao, a ovom pobedom MTK se plasirao u finale ovogodišnjeg turnira, gde će u nedjelju u 12:30h igrati protiv Mure na stadionu Otoka.

Sutrašnji program na stadionu Safet Zajko:
10:30h MTK Budapest - Vardar
12:30h Lokomotiv Plovdiv - Mura

Na stadionu Otoka po veoma teškom vremenu za igranje sastali su se Lokomotiva i Vardar. Ekipa iz Zagreba je odlično otvorila susret pa preko Išlića stigla do vođstva od 1:0. Nakon pogotka Lokomotiva se zahuktala te je napadala sve jačim intenzitetom na gol protivnika i preko Nikaja dolaze do povećanja vođstva na 2:0.

Tačku na ovu utakmicu i odličnu predstavu Lokomotive stavio je Filipi Anderson, te tako svojoj ekipi doneo trijumf za prva tri boda na ovogodišnjem izdanju G-Drive međunarodnog fudbalskog turnira za uzrast do 17 godina, dok je Vardar ovim porazom ostao jedina ekioa u grupi A koja nije osvojila ni bod.

Mura je na jučerašnjem meču protiv Željezničara pokazala da je ozbiljan kandidat u borbi za trofej na ovogodišnjem G-Drive turniru. Tako su danas odigrali još jednu odličnu partiju i slavili sa 3:1 protiv ekipe Crvene Zvezde. Cipot i Kralj su odigrali odličan meč i upisali se u listu strelaca, dok je treći pogodak za Muru delo Sarića koji je postigao prvi autogol na ovogodišnjem izdanju turnira.

Utešni gol za Zvezdu delo je uvek raspoloženog Pecarskog, koji već sada nagoveštava da bi u budućnosti mogao bitu odličan golgeter.