J liga: Inijesta majstorijom srušio lidera, remi u Oiti

Manuel Queimadelos Alonso, Getty Images Sport

Fudbaleri Oite i Nagoje odigrali su 1:1 u 15. kolu japanske Džej lige, dok je lider Tokio na svoj terenu poražen od Kobea golom Andresa Inijeste.

Buddhika Weerasinghe/Getty Images

Početak utakmice između Oite i Nagoje doneo je inicijativu gostiju iz koje su stigle šanse za Izumija i Hasagavu, dok su domaći iz kontri pretili preko Onaivua i Fuđimota.

Najbolju priliku za Oitu propustio je upravo Fuđimoto u 22. minutu, ali je to bio uvod u gol Onaivua četvrt sata kasnije. U tom 37. minutu šut Misaoa odbranio je golman Nagoje Langerak, ali se lopta odbila do Onaivua koji je iz neposredne blizine uspeo da se upiše u strelce. Gosti su imali sjajnu šansu za izjednačenje u nadoknadi prvog poluvrmeena, ali je Brazilac Gabrijel posle ukradene lopte nepreciznio šutirao.

Nagoja je u nastavku bila mnogo bolja, ređale su se šanse za Nakatanija i Maedu, a u 53. minutu gosti su izjednačili. Izumi je odlično prošao sa leve strane, uspeo je da centrira na drugi stativu gde je desni bek Mihajara postiga prvi gol u karijeri za Nagoju.

Gabrijel je u 81. minutu imao sjajnu šansu da svom timu donese tri boda, ali je prečka uspela da spase domaći tim. Oita u nastavku nije stvorila priliku do 80. minut kada je Fuđimoto propustio dobru šansu, a nešto kasnije i rezervista Takahata.

Posle ove utakmice i jedni i drugi imaju 25 bodova na deobi petg i šestog mesta.

Kobe je u Tokiju zabeležio drugi trijumf, uz jedan remi, u poslednje tri utakmice, a lidera je srušio Inijesta golom u 49. minutu.

Ostale utakmice: Šimicu – Jokohama 3:2, Ivata – G-Osaka 0:0, Urava – Sagan Tosu 2:1, Jamaga – Vegalta Sendai 0:1.