LŠ: Kašima i Evergrande stekli prednost u četvrtfinalu

Fudbaleri Kašima Antlersa i Guangdžou Evergrandea stekli su minimalnu prednost pred revanše četvrtfinala azijske Lige Šampiona.

Guangdžou Evergrande

Buddhika Weerasinghe/Getty Images

Kašima je u japanskom derbiju bila bolja od Hirošime na svom terenu rezultatom 1:0.

Gol odluke postigao je Brazilac Seržinjo u 24. minutu.

U kineskom okršaju, Evergrande  je savladao Šandong Luneng 2:1.

Vei Šihao je doveo domaćina u prednost u 35. minutu, izjednačio je Žang Či u 66. minutu, a tim iz Guangdžoua je stigao do pobede autogolom Ženg Ženga deset minuta pre kraja.

Kašima slavila u derbiju i prestigla Tokio na čelu

U nedelju pre podne po srednjeevropskom vremenu na programu su bila tri meča 28. kola japanske „Džej lige“, a najzanimljivije je bilo na vrhu, gde je ekipa Kašima Antlersa izbila na čelo tabele pobedom u gostima nad Serezo Osakom. Bodove su osvojile i ekipe Urava Red Dajmondsa i Kavasaki Frontalea.

Poraz Tokija od Sagan Tosua zakuvao bitku za titulu

Fudbaleri Tokija poraženi su od Sagan Tosua 2:1 u 27. kolu japanskog fudbalskog prvenstva. Pobedu je ostvarila Jokohama, kao i Jamaga i Hirošima.

LŠ: Urava stekla solidnu prednost protiv Evergrandea

Urava je u prvom polufinalnom duelu azijske Lige Šampiona savladala kineski Guangdžou Evergrande sa 2:0.

Guan iskoristio kiks Evergrandea, samo bod razlike

Tri duela 25. kola odigrana su u nedelju u Superligi Kine, a poraz Evergrandea iskoristio je Peking Guan da se primakne na bod zaostatka u vrhu tabele.