David Ramos, Getty Images

22.06.2019 | 15.23 > 15:32

Crveni, pa poraz Piksija u nadoknadi vremena (VIDEO)

Fudbaleri Gvangdžou R&F poraženi su u 14. kolu kineske Superlige od lidera šampionata Peking Guana - 3:2. U subotu je odigranio pet utakmica i domaći timovi ostvarili su maksimalan učinak.

Dragan Stojković Piksi

Getty images/ Masashi Hara

Ekipa koju sa klupe predvodi Dragan Stojković Piksi upisala je treći poraz, uz jedan remi, u poslednje četiri utakmice i trenutno je deseta sa 15 bodova.

Domaći tim je poveo u 5. minutu golom Vanga, ali je Gvangdžou R&F do poluvremena preokrenuo pogocima najboljeg strelca lige Erana Zahavija iz penala u 22. i 36. minutu.

Peking Guan je preko Ju Dabaoa izjednačio u 54. minutu, a zanimljiva situacija, koja je verovatno i odlučila meč, dogodila se u 84. minutu kada je Zahavi isključen tek nakon intervencije VAR. Sudija je prvobitno Izraelcu pokazao samo žuti karton, ali je posle pregledanog snimka kaznu preinačio i Zahavija poslao u svlačionicu.

Sport klub

Gosti sa igračem manje nisu izdržali, a pobedu domaćinu, koji je lider sa 39 bodova, lepim pogotkom u trećem minutu nadoknade vremena osigurao je Renato Augusto.

Sport klub

Gvangdžou Evergrande je savladao Hebei 2:1 i zadržao pet bodova minusa u odnosu na lidera, koliko ima i Šangaj SIPG koji je bio siguran u duelu sa Peking Reneom 3:0. Prvi gol za domaće postigao je Oskar u 55. minutu.

U preostala dva meča odigrana u subotu Henan je pred svojim navijačima minimalnim rezultatom savladao Šenžen, dok je Tjanđin Teda golovima Nemca Vagnera bila bolja od Šandong Lunenga 2:0. Oba tima su utakmicu završila sa igračem manje - kod domaćih je direktan crveni karton dobio Vangsong u 71. minutu, a osam minuta kasnije van terena je morao i Maruan Felaini.