Dva meča 14. kola kineske Superlige odigrana su u nedelju. Trijumfovali su fudbaleri Čongćing Lifana, dok je jedan meč završen bez pobednika.

Emanuel Boateng

Atsushi Tomura, Getty Images Sport

Čongćing Lifan slavio je u gostima protiv Vuhana rezultatom 3:2.

Svih pet golova postignuto je u drugom poluvremen. Poveo je domaći tim preko Kuasija u 47. minutu, a zatim su kontrolu preuzeli fudbaleri Lifana.

Junak meča u Vuhanu bio je Brazilac Alan Kardec. Prvo je bio precizan iz penala u 51. minutu, a zatim je doneo potpuni preokret golom u 70. minutu, posle asistencije Mirzejevskog.

Treći gol za goste postigao je Fernandinjo u drugom minutu sudijske nadoknade, a sve što su fudbaleri Vuhana mogli je još jedan gol u petom minutu nadoknade. U listu strelaca ponovo se u pisao Kuasi.

Lifan je na šestom mestu na tabeli, dok je Vuhan osmi.

Dalijan Jifang i Tjanđin Tjanhai odigrali su nerešeno 2:2.

Sun Ke je doneo prednost gostujućem timu u osmom minutu, a Dalijan je od kraja prvog poluvremena stigao do preokreta golovima Boatenga u 33. i 41. minutu, kada je bio precizan iz penala.

Ispostaviće se da je on bio i tragičar, pošto je u 62. minutu autogolom doneo bod gostima.