Dva kornera i dva gola za nastavak serije Norćepinga

Fudbaleri Norćepinga pobedili su AIK u Stokholmu u meču 18. kola švedskog šampionata.

Navijači Norćepinga

Lars Dareberg/Ombrello/Getty Images

Norćeping je nastavio sjajnu seriju rezultata i petim trijumfom, uz remi, u poslednjim šest mečeva trenutno je na deobi četvrtog mesta sa Geteborgom i Hakenom, dok je AIK ostao na 24, koliko ima i Jurgorden.

Gosti su poveli u 44. minutu Nimaka koji je sjajno reagovao posle kornera i glavom loptu poslao u gol. Ekipa iz Stokholma je u 55. minutu ostala sa igračem manje jer je Dimitrijadis dobio direktan crveni karton zbog prekrašaja u momentu kada je bio poslednji čovek u odbrani.

Rasploženi Niman je u 63. minutu postavio konačan rezultat, ponovo na asistenciju Geršona i ponovo posle odlično izvedenog kornera. Bio je to četvrti pogodak Nimana u poslednje četiri utakmice.