AMA/Corbis via Getty Images)

26.06.2019 | 00.06 > 00:11

AFC: Kamerun siguran, braća Aju za bod Gane

Fudbalska reprezentacija Kameruna u meču prvog kola grupe F Kupa afričkih nacija pobedila je Gvineju Bisao 2:0, dok su Gana i Benin odigrale nerešeno 2:2.

Džordan AJu

Stu Forster, Getty Images Sport

Džordan AJu

Kamerunci su bili favoriti, ali je prvu dobru šansu imala Gvineja Bisao kada je u 12. minuti Pele dobro šutirao, ali lopta je otišla malo iznad prečke.

Posle toga je Kamerun zaigrao nešto bolje, a u 32. minutu Kristijan Bosogog je imao sjajnu priliku, ali je katastrofalno šutirao.

U drugom poluvremenu Kamerun je mnogo bolje počeo, a u 67. minutu Jaja Banana je posle kornera najbolje skočio i poslao loptu u mrežu za vodstvo od 1:0. Samo dva minuta kasnije igrač Gvineje Bisao je loše reagovao u svom šesnaestercu, lopta se odbila do Stivena Bahokena koji je pogodio za 2:0.

U 74. minuti Gvineja Bisao je mogla da smanji rezultat, ali je Pikueti pogodio stativu.

Drugu utakmici obeležili su braća Aju sa jedne i Mikael Pote sa druge strane. Fudbaler Adane je u drugom minutu doneo prednost Beninu, ali su Andre Aju i njegov brat Džordan Aju do odlaska na odmor preokrenuli rezultat na 2:1.

Gana je u 54. minutu ostala bez iskljupčenog Džona Boje, a Pote je svojim drugim pogotkom izjednačio za podelu bodova.