27.06.2019 | 08.14 > 08:16

MLS: Golčina Runija sa centra! (VIDEO)

Legendarni Vejn Runi obeležio je veče u MLS, pošto je postigao spektakularan pogodak za pobedu svog Di-Si Junajteda nad Orlando Sitijem 1:0.

Vejn Runi

Patrick McDermott/Getty Images

Vejn Runi

Igrao se deseti minut, golman gostiju bio je daleko od gol-linije, a bivši napadač Mančester Junajteda to je primetio i odapeo udarac ka golu sa polovine igrališta - bio je savršeno prezican.

Ispostavilo se sa je to bio jedini pogodak na utakmici, Di-Si je sada treći na Istoku sa 30 bodova iz 18 utakmica, a toliko ima i Montreal Impakt, doduše uz meč više, posle pobede nad Portlandom 2:1.

Heroj pobede bio je 21-godišnji napač Orđi Okvonkvo, pozajmljeni fudbaler Bolonje. On je postigao oba gola, na asistencije Sanje i Taidera, a Tomas Konešni postigao je pogodak za Timberse koji su pretposlednji na Zapadu sa 16 bodova.

Filadelfija je prva na Istoku sa 32 boda, a Junion je sada remizirao sa Nju Inglandom u gostima 1:1. Brendon Baj doveo je domaće u vođstvo, a bod ekipi iz Pensilvanije doneo je Kacper Pržibiljko na šest minuta do kraja meča.

Dalas je ispustio pobedu protiv Vankuvera jer je vodio 2:0 golovima Fereira i Holingsheda, ali su gosti došli do boda pogocima Rejne u 81. i Venuta u 94. minutu.

Valeri Kazaišvili, poznatiji kao Vako, bio je dvostruki strelac u trijumfu San Hozea Hjustonom 2:0, dok je Toronto bio bolji od Atlante 3:2 zahvaljujući golu Pozuela iz penala u 94. minutu. Toronto je sada semi na Istoku sa 22 boda, tri više od Čikaga Veljka Paunovića i Aleksandra Kataija.