30.06.2019 | 08.52

MLS: Runi sa penala za novi remi DC Junajteda

Golom Vejna Runija sa bele tačke u drugom minutu sudijske nadoknade, fudbaleri DC Junajteda izborili su se za bod u duelu sa Torontom. Meč u Vašingtonu završen je rezultatom 1:1.

Vejn Runi

Patrick McDermott/Getty Images

Vejn Runi

DC Junajted je tako zabeležio sedmi remi ove sezone, peti u poslednjih sedam utakmica.

Toronto je poveo u 19. minutu pogotkom Deleona. Bio je to njegov treći gol u poslednjih pet utakmica.

Dugo su gosti čuvali prednost. Pokušavali su domaći da se domognu gola, ali su im u svemu parirali protivnici.

Ipak, u samoj završnici meča Akinola je napravio faul u kaznenom prostoru, pa je sudija pokazao na belu tačku. Precizan sa penala bio je Vejn Runi. Engleski fudbaler postigao je četiri gola u poslednjih šest mečeva, 10 ukupno ove sezone.

DC Junajted je drugi na tabeli Istočne konferencije, iza Filadelfije koja je doživela neočekivani poraz od Njujork Sitija 4:2. Uspeha nije imao ni trećeplasirani Montreal, koji je u derbiju kola izgubio od četvrtoplasirane Atlante 2:1.

Nije favoritima išlo ni na Zapadu. Ekipa Los Anđeles Galaksija poražena je od San Hozea ubedljivh 3:0.

Na pobedničke staze vratio se Sijetl, koji je posle tri vezana poraza savladao Vankuver minimalnim rezultatom.

U preostalim mečevima Orlando je bio bolji od Kolumbusa sa 2:0, Nju Ingland je savladao hjuston 2:1, a Solt Lejk je pobedio Kanzas Siti sa 2:0.