01.07.2019 | 16.00

Sjajni Vei Šihao vodio Evergrande do nove pobede

U poslednjem duelu 15. kola kineske Superlige, Guangdžou Evergrande ubedljivo je savladao Šangaj Šenhuu u gostima sa 3:0.

Vei Šihao

Print screen/SK

Vei Šihao

Junak trijumfa bio je dvostruki strelac Vei Šihao, koji ove sezone izrasta u pravog superstara kineskog fudbala.

Evergrande je stigao do prednosti u 12. minutu golom Jan Dinghaa, da bi onda na scenu stupio Šihao.

Prvo je u 37. minutu fantastičnim golom povisio na 2:0.

Sport Klub Youtube

Potom je igrač koji ima iskustvo igranja u Portugalu postigao i drugi pogodak, u 51. minutu, za konačnih 3:0.

Za Evergrande, ovo je bila 12. pobeda na 15 odigranih mečeva ove sezone.

Trenutno su drugi na tabeli, sa dva boda manje od vodećeg Peking Guana. Šangaj je na 12. poziciji.

LŠ: Urava stekla solidnu prednost protiv Evergrandea

Urava je u prvom polufinalnom duelu azijske Lige Šampiona savladala kineski Guangdžou Evergrande sa 2:0.

Guan iskoristio kiks Evergrandea, samo bod razlike

Tri duela 25. kola odigrana su u nedelju u Superligi Kine, a poraz Evergrandea iskoristio je Peking Guan da se primakne na bod zaostatka u vrhu tabele.

Azijska LŠ: Meč Gvangdžou Evergrande-Kašima bez golova

Prva utakmica četvrtfinala Azijske lige šampiona između fudbalera Gvangdžoua Evergrandea i Kašime završena je bez golova.

Kiks Evergrandea, Guan se približio na minus pet

Peking Guan je u duelu 23. kola kineske Superlige savladao Dalijan u gostima sa 2:0, dok je vodeći Guangdžou Evergrande igrao nerešeno sa Čongćinom 1:1.