Getty Images/Stuart Franklin

01.07.2019 | 21.11 > 21:13

Jurgarden nastavio seriju, poraz Đurđićevog Hamarbija

Fudbaleri Jurgordena i Hakena ostvarili su pobede u mečevima 13. kola prvenstva Švedske.

Nikola Đurđić

Thomas Starke/Bongarts/Getty Images

Jurgorden je pred svojim navijačima savladao Kalmar 2:0 i šestim uzastopnim trijumfom zadržao je priključak sa vodećim Malmom, koji ima četiri boda više i utakmicu više.

Domaća ekipa je do važna tri boda došla u finišu utakmice golovima Danielsona u 87. i Buja Rutaja u 90. minutu. Kalmar je sa 13 bodova na deobi 12. pozicije sa Helsinborgom.

Haken je pobedio Hamarbi 2:0 golovima Mohameda u 42. i Jeremejefa u 81. minutu. Domaćem timu posao je bio olakšan zbog isključenja Fengera u finišu prvog poluvremena.

Haken je četvrti sa 24 boda, a Hamarbi, za koji je Nikola Đurđić odigrao ceo meč, je sedmi sa 19 bodova.