05.07.2019 | 15.48

Evergrande preokretom do pobede nad "fenjerašem"

Guangdžou Evergrande je ostvario 13. pobedu u kineskoj Superligi, pošto je u prvom duelu 16. kola bio bolji od poslednjeplasiranog Tjanđin Tjanhaija sa 3:1.

Paulinjo

Getty images/ Masashi Hara

Paulinjo

Domaći, koji imaju samo jedan trijumf u dosadašnjem delu prvenstva, poveli su pogotkom Jang Ksua već u petom minutu meča.

Evergrandeu nije trebalo dugo da izjednači, pošto je Jan Dinghao postigao pogodak u 16. minutu.

U drugom poluvremenu, gosti stižu do preokreta Brazilac Paulinjo je u 68. minutu nakon sjajne akcije pogodio za 2:1. Pobedu tima iz Guangdžou potvrdio je Ksu Ksin u poslednjem minutu utakmice.

U subotu od 13:35 na SK 2 možete gledati prenos derbija Šangaja između ekipa Šangaj SIPG i Šangaj Šenhua.