Getty Images/Stuart Franklin

06.07.2019 | 20.08 > 23:06

Orlovi jači od Lavova, Afrika dobija nove vladare

Fudbaleri Nigerije plasirali su se u četvrtfinale Kup afričkih nacija pobedom nad braniocem titule Kamerunom u uzbudljivom meču punom preokreta rezultatom 3:2.

Odion Igalo

Catherine Ivill/Getty Images

Odion Igalo

Najzaslužniji za takav ishod duela u Aleksandriji bio je napadač Odion Igalo, strelac dva i asistent kod trećeg pogotka Super orlova.

Snažni napadač doveo je Nigerijce u vođstvo u 19. minutu pošto je njegov šut sa desetak metara uz mnogo sreće i odbitka završio u mreži.

Do poluvremena viđen je preokret Lavova, koje sa klupe predvodi Klarens Sedorf, i to u samom finišu.

Najpre je Baoken u 41. minutu iskoristio centaršut Basogoga i savladao Akpejia, da bi tri minuta kasnije Nžije izdržao duel sa Trost-Ekongom i iskosa sa desne strane pogodio bliži ugao.

Tu, ipak, nije bio kraj uzbuđenjima. Nigerijci su od starta drugog dela igrali konkretnije i na taj način došli do novog vođstva i velikog trijumfa.

U 63. minutu Igalo je spuštenu loptu Muse sproveo u gol, da bi se u 66. igrač Šangaj Šenhue našao u ulozi asistenta i sjajnim dodavanjem izbacio Ivobija u situaciju jedan na jedan sa Onanom.

Egzekucija je bila rutinska za konačnih 3:2 i plasman u četvrtfinale.

Tamo će Nigeriju Južna Afrika koja je savladala domaćina Egipat sa 1:0.

Bafana-bafana je do trijumfa došla golom Lorča u 85. minutu.

Bio je to fantastičan kontra napad Južnoafrikanaca, Motiba je pravovremeno proigrao Lorča u situaciji dva na jedan sa defanzivcem Egipta, pa je ovaj rutinski savladao El Šenavija.