Patrick Smith/Getty Images

06.07.2019 | 22.45 > 22:46

Malme čuva prednost, minimalac AIK

Fudbaleri Malmea pobedili su na svom terenu Erebro u 14. kolu švedske lige rezultatom 2:1 i tako zadržali prednost od šest poena u odnosu na drugoplasirani AIK, koji je kao gost bio bolji od Kalmara 1:0.

Malmo FF

Lars Dareberg/Ombrello/Getty Images

Malme je do trijumfa stigao golovima Antonsona u 14. i Kristijansena u 68. minutu, dok je jedini pogodak za goste bio Rogič u 19.

Duel Kalmara i AIK rešen je golom Šinedua Obasija u 56. minutu na asistenciju Metsa. Domaći su do kraja ostali i sa igračem manje, pošto je u 79. minutu Romarinjo dobio drugi žuti karton.

Duel Sirijusa i Estersunda završen je bez pobednika 1:1. Estersund je poveo preko Gera u 51, a Sirijus osvojio bod zahvaljujući Lundolmovom pogotku iz penala u 80.

Geteborg je na svom terenu savladao Sundsval 2:1. Erikson u 25. i Kalisir u 44. pogodili su mrežu gostiju, za koje je počasni gol dao Vilson u 89.

Trijumf domaćih mogao je biti i ubedljiviji, ali je Karaišvili u 68. promašio penal.