Alsvenskan: Kiks Jurgordena protiv fenjeraša

Jan Johannessen/EuroFootball/Getty Images

U ponedeljak su u švedskog fudbalskom šampionatu na programu bila dva meča 14. kola, a oba su završena istim rezultatom. Remije su odigrali Ešilstuna i Jurgorden, odnosno Elfsborg i Helsinborg.

U Ešilstuni domaćin je remizirao sa Jurgordenom 1:1, a gosti iz prestonice su došli u vođstvo u 48. minutu, kada je Buja Turaj pogodio na asistenciju Vokera. Ipak, samo dva minuta kasnije Namani je postavio konačan rezultat izjednačivši.

Internacionalac iz BiH Haris Radetinac odigrao je prvih 75 minuta za goste, a Srbin Kristijan Miljević nije ulazio u igru za Ešilstunu.

Jurgorden je nakon kiksa drugi na tabeli sa šest bodova manje i utakmicom manje u odnosu na Malme, dok je domaćin sa ovog meča i dalje na začelju tabele sa tek osam bodova u prvih 14 kola.

Elfsborg je u Borosu dočekao Helsinborg i remizirao takođe sa 1:1 U prvom poluvremenu gosti su imali i penal, ali ga je promašio Grankvist, a do vođstva su došli u 56. minutu preko Svensona. Ipak, bod domaćima doneo je Ulson u 87. minutu.

Oba tima su sigurna na sredini tabele – Elfsborg je osmi sa 18 bodova, a Helsinborg jedanaesti sa 14 bodova.