Catherine Ivill/Getty Images

11.07.2019 | 16.18 > 16:20

Gvangdžou siguran za 14. trijumf

Fudbaleri Gvangdžou Evergrandea trijumfovali su u meču 17. kola kineske Superlige protiv Tjanđin Tede rezultatom 3:0.

Fabio Cannavaro

Lintao Zhang/Getty Images

Ekipa Fabija Kanavara bila je bolji rival tokom svih 90 minuta, a u listu strelaca u prvom poluvremenu upisao se Jang Liju u 34. minutu, kada je iskoristio asistenciju Ženg Žija.

I u nastavku su gosti bili konkretniji.

Elkeson je povisio na 2:0 u 65. minutu, a konačnih 3:0 postavio je Paulinjo u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Gvangdžou Evergrande je ostvario 14. pobedu ove sezone i trenutno je na drugoj poziciji na tabeli sa 43 boda. U narednom kolu Gvangdžou će dočekati Dalijan Jifang.

Tjanđin je na sedmom mestu sa 22 boda i sledi mu gostovanje Gvangdžou R&F.