Gray Mortimore/Getty Images

12.07.2019 | 15.52 > 15:54

Rafa bolji od Piksija: Zahavi malo za R&F

Fudbaleri Dalijana pobedili su Gvangdžou R&F na svom terenu u 17. kolu kineske Superlige posle preokreta rezultatom 3:2.

Dragan Stojković Piksi

Getty images/ Masashi Hara

Duel u Dalijanu obeležili su dvostruki strelci Janik Fereira Karasko za domaće i Eran Zahavi za goste, dok je treći pogodak za Jifang dao Boateng.

Ekipa Dragana Stojkovića Piksija povela je golom Zahavija iz penala u 19. minutu, a na isti način je Karasko poravnao u 25.

Posle pogotka Boatenga u 52. viđen je preokret, da bi Zahavi u 63. ponovo poravnao.

Tri boda novom timu Rafaela Benitesa doneo je Karasko u 74. minutu.

Za Dalijan je to treći trijumf u nizu i sa 23 poena zauzima šesto mesto na tabeli. Gvangdžou je na 10. poziciji sa dva boda manje.

U ostala dva meča dana, Hebei je savladao Šanghai sa 2:1, dok je Henan bio bolji od Šandonga 3:2.