Getty Images/Stuart Franklin

13.07.2019 | 16.18 > 16:20

Hulk i Oskar srušili Đangsu

Šampion Kine Šanghai SIPG savladao je Đangsu Suning na gostovanju u 17. kolu tamošnje Superlige rezultatom 3:0.

Oscar, Hulk

Matt Roberts/Getty Images

Goste su do trijumfa predvodili Brazilci Hulk i Oskar sa po golom i asistencijom, dok je treći pogodak dao Žang Vei.

Razlog ubedljivog poraza domaćih može se potražiti u činjenici da su duel završili sa devetoricom.

Šanghai je sjajno otvorio utakmicu u Nanđingu i već u drugom minutu poveo preko Hulka, kojem je asistirao Oskar.

Samo sedam minuta kasnije domaći su ostali sa igračem manje zbog isključenja Čongćijua, pa je SIPG vrlo brzo iskoristio brojčanu prednost.

Igrao se 17. minut kad je Žang povisio na 2:0.

U 56. minutu, Hulk i Oskar su zamenili uloge, ovoga puta je brazilski vezista iskoristio dodavanje sunarodnika i postavio konačan rezultat, a Suning je od 70. igrao sa devet igrača pošto je Ksije dobio direktno isključenje.

Tim Vitora Pereire posle četvrtog trijumfa u nizu zauzima treće mesto sa 43 boda, koliko ima i drugoplasirani Evergrande, a Pekig Guoan je prvi sa 45.

Đangsu zauzima osmu poziciju sa 22 poena.

Duel Peking Renea i Vuhana pripao je gostima 2:0, dok su Tjanđin Tianhai i Šenžen remizirali 2:2.