14.07.2019 | 07.22

MLS: Poraz Čikaga, Gaitan tragičar

Čikago Fajer poražen je na svom terenu od Sinsinatija 2:1, a tragičar u ekipi Veljka Paunovića bio je Argentinac Nikolas Gaitan.

Veljko Paunović

Getty Images/John Dur

Nije dobro počelo po ekipu Veljka Paunovića. Gosti iz Sinsinatija poveli su već u prvom minutu golom Alana Kruza. Ipak, šansa za izjednačenje pružila se Čikagu u 25. minutu kada je dosuđen penal. Međutim, Nikolas Gaitan ga nije realizovao. Ubrzo posle toga usledio je prekid zbog nevremena. Kada je nastavljena utakmica pružila se nova velika prilika za domaće. U četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena ponovo je dosuđen penal za Čikago. Ali ponovo je Gaitan promašio penal. Međutim, na odbijenu loptu je natrčao i makar delimično se ispravio, postigao gol za 1:1. Međutim, nisu imali sreće izabranici Veljka Paunovića da sačuvaju ni taj bod, pošto je u 83. mintu Fanendo Adi postigao gol za konačnih 2:1 za Sinsinati. Čikago se nalazi na 10. mestu na Istoku sa 22 boda, četiri manje od sedmoplasiranog Toronta, poslednje ekipe koja drži plej-of mesto.

Ostali rezultati: Orlando - Kolumbus 1:0, Minesota - Dalas 1:0, Real Solt Lejk - Filadelfija 4:0, Vankuver - Sporting Kanzas Siti 0:3, Portland - Kolorado 2:2.