Getty Images/Stuart Franklin

14.07.2019 | 23.09 > 23:13

KAN: Golčina Mareza u 90+5. donela Alžiru finale!

Fudbaleri Alžira boriće se za drugu titulu šampiona Afrike u svojoj istoriji, pošto su u polufinalu Kupa afričkih nacija savladali Nigeriju sjajnim golom Rijada Mareza u 90+5. minutu sa 2:1.

Rijad Marez

Philipp Schmidli, Getty Images

Bio je to praktično poslednji trenutak utakmice u Kairu, Benaser je fauliran na ivici šesnaesterca, a vezista Mančester Sitija namestio je loptu i poslao pravi projektil u bliži ugao gola Akpeija za veliko slavlje Alžiraca, kojima je to treće finale KAN ikada.

Tim Đamela Belmadija igrao je konkretnije od starta i opasno pretio preko Benasera u 11, Bensabainija u 16. i Bunedjaa u 29. minutu.

Bila je to uvertira onome što je usledilo u 40. Marez je prošao po desnoj strani i centrirao, a Vilijam Trust-Ekong nespretnom reakcijom poslao loptu u svoju mrežu, za vođstvo Pustinjskih lisica.

Nigerijci su od starta drugog dela zaigrali konkretnije, ali nisu uspevali da naprave veće probleme Alžiru sve do 71. minuta.

Tad je udarac Eteboa sa distance pogodio u ruku defanzivca Alžira, pa je sudija pokazao na penal. Siguran izvođač bio je Odion Igalo, ali to na kraju nije bilo dovoljno da Super orlovi izbore finale.

U borbi za novog šampiona Afrike Alžir će igrati protiv Senegala u petak. Dva dana ranije Nigerija se sastaje sa Tunisom u borbi za treće mesto.