Dave Thompson/Getty Images

16.07.2019 | 16.00

Paulinjo het-trikom rastužio Beniteza

Guangdžou Evergrande je u duelu 18. kola kineske Superlige savladao Dalijan sa 4:1.

Paulinjo

Print screen/SK

Paulinjo

Junak pobede Evergrandea, koji se sa nova tri boda vratio na lidersku poziciju, bio je Brazilac Paulinjo koji je postigao tri gola.

Zanimljivo je da su gosti prvi stigli do prednosti, strelac za ekipu koju vodi Rafa Benitez bio je Kin Šeng u 11. minutu.

Nekadašnji igrač Totenhema i Barselone doneo je izjednačenje domaćinu u 27. minutu.

U poslednjih deset minuta, Evergrande je postigao još tri gola i prelomio meč.

Dva puta je pogađao Paulinjo, da bi trijumf overio još jedan Brazilac Elkeson. Treba istaći da je drugom poluvremenu gostujući tim promašio nekoliko stopostotnih prilika, pre nego što je doživeo ubedljiv poraz.

I drugi tim iz Guangdžoua odneo je pobedu, Zahavi je bio dvostruki strelac za R&F u pobedi nad Tjanđinom.

Šangaj Šenhua je trijumfovala protiv Henana 3:2.