Lynne Cameron/Getty Images

18.07.2019 | 07.29 > 07:38

Arsenal u 88. minutu stigao do trijumfa protiv Bajerna

Arsenal je slavio protiv Bajerna 2:1 u prijateljskom meču koji je odigran u okviru Međunarodnog kupa šampiona.

Mesut Oezil, Thiago Alcantara

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a samo su viđene dve ozibljnije šanse. Jednu je u 32. minutu propustio Tomas Miler, a nekoliko minuta potom je šansu imao i Mesut Ozil. Ipak golmani su izašli kao pobednici iz tih duela.

Drugo poluvreme je počelo velikim brojem izmena na obe strane, a vođstvo Arsenalu je doneo Bajernov igrač. Autogol je postigao Luis Poznanski. U 77. minutu je izjednačenje Bajernu doneo Robert Levandovski.

Taman kada je delovalo da će meč biti završen nerešeno Arsenal je došao do vođstva u 88. minutu. Strelac je bio 20-godišnji Edvard Nketia posle odlične akcije "tobdžija".

Oba trenera su napravili veliki broj izmena, a jedini igrači koji su svih 90 minuta bili na terenu su Granit Džaka, Sokratis Papastastopulos i Mejtland Najls.