Catherine Ivill, Getty Images Sport

19.07.2019 | 06.16 > 06:21

MLS: Gol i asistencija Runija u pobedi DC Junajteda

Fudbaleri DC Junajteda u gostima su pobedili Sinsinati 4:1 u meču MLS šampionata, a duel u Ohaju obeležio je Vejn Runi sa golom i asistencijom.

Wayne Rooney

Patrick McDermott/Getty Images

Ekipa iz prestonice SAD je povela u finišu poluvremena prvim od dva pogotka Lukasa Rodrigesa na dodavanje nekadašnjeg igrača Evertona i Mančester Junajteda.

Emanuel Ledesma je izjednačio u 54. minutu iz jedanaesterca, a argentinski napadač Rodriges je samo pet minuta kasnije vratio prednost DC Junajtedu.

Runi je u 64. minutu 11. golom u sezoni povisio na 3:1, a konačan rezultat postavio je Pol Ariola u 73. minutu.

DC Junajted je slavio posle tri meča bez trijumfa (dva remija i poraz) i sa 35 bodova iz 22 utakmice drugi je u Istočnoj konferecniji, dok je Sinsinati na začelju sa 17 bodova.

Portland i Orlando su odigrali nerešeno - 1:1. Santjago Patino je u finišu prvog poluvremena doneo prednost gosima sa Floride, a u 82. minutu izjednačio je Džeremi Ebobise.

Portland je deveti na Zapadu sa 25 bodova, a Orlando na istoj poziciji na Istoku sa bodom više.