20.07.2019 | 14.12 > 14:15

Džej liga: Novi poraz Kobea, petica za Petrovića

U subotu pre podne po srednjeevropskom vremenu u japanskoj Džej ligi na programu je bilo osam mečeva 20. kola, a lider na tabeli Tokio održao je prednost nad drugoplasiranom Jokohamom pobedom nad Šimizuom u gostima od 2:0. Viel Kobe nastavlja da posrće.

Masashi Hara/Getty Images

Tokio je u gostima slavio protiv Šimizua sa 2:0, a golove za lidera na tabeli postigli su Kontaro Omori i Kensuke Nagai u prvom poluvremenu.

Šimizu je sada 14. sa 22 boda, a pobednik u ovom meču sada ima 42 boda, tri više od Jokohame, koja je u gostima savladala Visel Kobe takođe sa 2:0.

Gost je u Kobeu poveo u 38. minutu golom Edigara Žunija u 38. minutu, a u 59. ostali su sa desetoricom fudbalera na terenu jer je Tijago Martins dobio crveni karton. Ipak, Jokohama nije ispustila prednost, a do kraja meča ju je i uvećala pogotkom Markosa Žuniora iz penala u 78. minutu.

Andres Inijesta i David Vilja odigrali su čitav meč za poraženi sastav.

Saporo Mihajla Petrovića zabeležio je najubedljiviju pobedu dana jer je slavio sa 5:2 (2:1) protiv Šonana. Golove za pobednika redom su postizali Šindo, Botrojd dvaput, Anderson Lopes i Songkrasin.