David Ramos, Getty Images

20.07.2019 | 15.52 > 15:55

Debakl Piksija, gol Karaska iz kornera, Rondon pogodio

Fudbaleri Guangdžou Evergrandea u gradskom derbiju 19. kola kineske Superlige deklasirali su Guangdžou R&F srpskog trenera Dragana Stojkovića Piksija sa 5:0.

Paulinjo

David Ramos, Getty Images Sport

Paulinjo

Ekipa Fabija Kanavara je desetim uzastopnim trijumfom izbila na čelo tabele sa bodom više i utakmicom više od Peking Goana, koji u nedelju gostuje Đangsuu.

Gosti u 10. minutu nisu realizovali jedanaesterac, ali tri minuta kasnije Šihao Vei se iskupio za promašeni penal i najavio kanodatu svog tima. Brazilac Elkeson je u 42. minutu duplirao prednost, Paulinjo je u 51. povisio na 3:0, a Elkeson je u finišu sa još dva pogotka kompletirao het-trik.

Interesantno je da je Guangdžou R&F više imali loptu u posedu ( 57-32%) i više udaraca ka golu (15-12), ali je Kanavarova ekipa znalački iskoristila sve prednosti i do nanela težak poraz gradskom rivalu.

Srpski internacionalac Duško Tošić odigrao je ceo meč za domaću ekipu. Stojkovićev tim je pretrpeo drugi poraz u prethodna tri mča i sa 24 boda na deobi je sedmog mesta sa Dalijanom Jifangom, koji je u subotu remizirao na gostovanju Tjanđin Tedi 3:3.

Dvostruki strelac za Tjanđin bio je Ačempong u 34. i 70. minutu, dok je prvi pogodak delo Vagnera. Na drugoj strani Karasko je u 26. minutu pogotkom direktno iz korenra doneo prednost ekipi Rafe Beniteza, isti igrač je u 49. ponovo bio strelac, da bi rezervista Salomon Rondon na debiju, u 85. minutu, upisao prvi gol u Kini za konačnih 3:3.