21.07.2019 | 04.30

Brazil: Poraz lidera, pobeda Vaska u gradskom derbiju

Odigrano je pet mečeva 11. kola brazilske Serije A. Palmeiras je kao gost doživeo prvi poraz u šampionatu. Bolja je bila Seara 2:0, dok je u derbiju Rio de Žaneira Vasko da Gama slavio protiv Fluminensea 2:1.

Vasko da Gama

Pedro Vilela/Getty Images

Branilac trona i lider u šampionatu prvi put je pognute glave napustio teren. Da se ovo gostovanje neće pamtiti po dobrom najavio je Gonkalves u 32. minutu. Sve je bilo rešeno 40 minuta kasnije kada je Karvaljo duplirao prednost. Sada je Palmeirasu ugroženo lidersko mesto, pošto Santos ima svega tri boda manje i ukoliko dobije svoj meč 11. kola izjednačiće se sa zeleno-belima. Seara je trenutno 13. sa 14 bodova, 12 manje od Palmeirasa.

Derbiji Rio de Žaneira uvek su veoma interesantni. Takav je bio ovaj između Vasko da Game i Fluminensea, koji se bore za opstanak. Slavio je Vasko 2:1 i to posle preokreta. Vodio je Fluminense golom Pedra u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena. Kastan je doneo izjednačenje u 67. minutu, 10 minuta pošto su gosti ostali sa igračem manje zbog drugog žutog kartona Digaoa. Posle izjednačenja usledio je i direktan crveni karton za goste, a teren je u 74. minutu morao da napustio Frazan. Samo dva minuta kasnije Cezar postiže gol za preokret i veliki trijumf Vaska, koji je sada 15. van zone ispadanja sa 12 bodova, tri više od Fluminensea, koji je prvi u zoni ispadanja.

Ostali rezultati: Baia - Kruzeiro 0:0, Internasional - Gremio 1:1, CSA - Atletiko Paranense 0:4.