Šangaj i Šandong sigurni, Arnautović strelac

Michael Regan/Getty Images

U nedeljnim mečevima 19. kola kineske Superlige pobede su ostvarili Šangaj Šenhua, Šandong Luneng i Đangsu Saning, dok su tri meča završena bez pobednika.

Šangaj Šenhua je u gostima savladao Peking Renhe rezultatom 4:1.

Meč je praktično rešen već u prvom poluvremenu. Strelci za goste bili su Kim Šin Vuk u petom, Šenglong u 21. i Moreno u 38. minutu.

Jedini gol za ekipu iz Pekinga postigao je Diop u 61. minutu, a za konačnih 4:1 pogodio je N’Dumbu u petom minutu sudijske nadoknade.

Šangaj je na 12. mestu sa 18 bodova, dok je Peking na začelju sa 11 bodova.

Šandong Luneng je sa 3:0 nadigrao Šenžen.

Selnaes je autogolom u 16. minutu doneo prednost domaćinu. Felaini je duplirao prednost u 24. minutu, a zatim je Pele pogodio za 3:0.

Šandong je na četvrtom mestu i ima 34 boda. Šenžen je na 14. poziciji sa 14.

Đangsu Saning je sa 1:0 pobedio Peking Guoan.

Jedini strelac u Nanđingu bio je Eder, koji je mrežu gostiju zatresao u 38. minutu iz penala.

Peking je drugi sa 48 bodova, bodom manje od Gvangdžou Evergrandea.

Đangsu je na šestom mestu sa 26 bodova.

Hebei i Tjanđin Tjanhai su remizirali rezultatom 2:2. Pobednika nije bilo ni na meču između Čongćing Lifana i Šangaj SIPG (2:2). Strelac za goste bio je i Marko Arnautović u 63. minutu kada je iskoristio asistenciju Oskara.

Duel između Henana i Vuhana završen je bez golova.