Getty Images/Stuart Franklin

22.07.2019 | 00.44 > 05:16

MLS: Martinesi dovoljni za DC bez Runija

Aktuelni šampion MLS Atlanta Junajted savladao je DC Junajted na svom terenu rezultatom 2:0.

Atlanta United

Kevin C. Cox/Getty Images

Oba pogotka na Mercedes Benc stadionu viđena su u samom finišu utakmice. Najpre je u 89. minutu, Gonsalo "Piti" Martines doveo tim Frnaka de Bura u vođstvo, da bi potvrda trijumfa stigla tri minuta kasnije preko Džozefsa Martinesa.

Venecuelanskom napadaču to je 16. pogodak u sezoni i trenutno deli drugu poziciju na listi strelaca lige sa Zlatanom Ibrahomovićem.

Sjajni fudbaler je mogao i da se usami na drugom mestu, međutim, u 73. minutu je promašio penal.

U gostujućem sastavu nije bilo prve zvezde Vejna Runija, pa se razlog poraza može potražiti i u toj činjenici. Atlanta je sada druga na istoku sa 36 bodova, tri manje od lidera Filadelfije, dok je DC treći sa 35.

Nju Ingland Revolušn slavio je u gostima protiv Sinsinatija 2:0. Karles Hil bio je strelac prvog gola u devetom minutu, konačana rezultat postavio je Antonio Minar u 55.

Pogodak Brajana Vajta bio je dovoljan Njujork Red Bulsima da slave na gostovanju Orlando Sitiju (1:0). Portland je zahvaljujući dvostrukom strelcu Brajanu Fernandezu trijumfovao u gostima protiv Sijetla 2:1.