Getty Images/Stuart Franklin

24.07.2019 | 00.45 > 00:46

Kopa Sudamerikana: Venecuelanci bliži četvrtfinalu

Fudbaleri venecuelanske Sulije pobedili su Sporting Kristal iz Perua na svom terenu sa 1:0 u prvom meču osmine finala Kopa Sudamerikana. Fluminense slavio u gostima protiv Penjarola.

BIG fudbal

Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Iako je u prvom poluvremenu bilo znatno više prilika na obe strane, jedini gol viđen je u drugom delu.

Igrao se 60. minut kad je Moja uposlio Feltšera Martinesa, a ovaj matirao Alvaresa za trijumf domaćeg sastava.

Sulija će tako u revanšu u Limi sledeće srede braniti stečenu prednost i pokušati da izbori četvrtfinale.

Tamo pobednika ovog dvomeča čeka argentinski Kolon, koji je bio bolji od Argentinos juniorsa sa 2:1 ukupnim rezultatom.

Fluminense je u gostima slavio protiv Penjarola 2:1. Junak meča bio je dvostrki strelac Joni Gonzales. Pobednik tog dvomeča igraće protiv boljeg iz dvomeča Vonderers - Korintijans.