24.07.2019 | 08.44 > 08:53

Kopa Libertadores: Palmeiras se izvukao u Argentini

CA River Plate

Odigrani su prvi mečevi osmine finala Kopa Libertadores. Aktuelni šampion River Plejt odigrao je bez golova na svom terenu protiv Kruzeira, a šampion Brazila Palmeiras nadoknadio je dva gola minusa protiv Godoja.

Alexandre Schneider, Getty Images Sport

Branilac titule River Plejt ima za čim da žali, a Kruzeiro se u Belo Horizonte vraća pevajući. Nisu primili gol, čak ni u devetom minutu nadoknade kada Matijas Suares nije bio precizan sa bele tačke. Na kraju je ostalo 0:0 i River će u revanšu morati da slavi u Brazilu kako bi nastavio operaciju odbrane najvažnijeg trofeja Južne Amerike.

Još jedan argentinsko-brazilski duel završen je bez pobednika, ali u Mendozi bilo je daleko više sadržaja. Godoj Kruz vodio je 2:0 golovima Urugvajca Santijaga Garsije u šestom i 29. minuut. Palmeiras je uspeo da dođe do daha i smanji preko bivšeg reprezentativca Selesaoa Felipea Mela u 34. minutu. Ali onda kolosalna prilika za domaćina, u 39. minutu dosuđen je penal, međutim Garsija nije pogodio i tako propustio priliku da postigne het-trik. Kazna za taj promašaj usledila je u 59. minutu kada je kolumbijski napadač Migel Borha postigao gol za 2:2 i na kraju sjajan rezultat za brazilskog šampiona.

U poslednjem duelu odigranom u noći između utorka i srede LDU Kito slavio je kod kuće protiv Olimpije iz Asunsiona 3:1.