Getty Images/Stuart Franklin

24.07.2019 | 21.50 > 21:53

EP U19: Portugalci protiv Furije brane titulu

Fudbaleri Portugalije i Španije boriće se za titulu evropskog šampiona za igrače do 19 godina! Branilac titule je u polufinalnom duelu na turniru u Jermeniji savladao Republiku Irsku sa 4:0, dok su Španci bili bolji od Francuske posle boljeg izvođenja penala 4:3 (0:0).

BIG fudbal

Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Portugal je bez mnogo problema opravdao ulogu favorita protiv Iraca i prošao u finale.

Dobro su se držali fudbaleri sa Ostrva sve do 31. minuta, kada je Vitor Fereira bio precizan sa bele tačke.

U 45+2. je Gonzalo Ramos udvostručio prednost Portugalaca, da bi do kraja meča napadač mladog tima Benfike kompletirao i het-trik golovima u 59. i 90+6. minutu.

Kad je reč o duelu Španije i Francuske, tokom 120 minuta nije viđeno previše izglednih prilika, pa je o drugom finalisti odlučila penal serija.

U njoj je La Rohita bila koncentrisanija i odlučujućim golom kapitena Ferana Toresa došla do slavlja.

Finale je na programu u subotu od 18:30 na SK 2.