ICC: Trijumf Junajteda, mladi Gomes srušio Spurse

Di Yin/Getty Images

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su Totenhem rezultatom 2:1 u prijateljskoj utakmici u okviru Internacionalnog kupa šampiona i tako upisali i drugi trijumf u tom takmičenju.

Crveni đavoli su do trijumfa u Šangaju stigli golovima Antonija Marsijala u 21. i Anhela Gomesa u 80. minutu, dok je jedini strelac za Spurse bio Lukas Mura u 65.

I Ole Gunar Solšer i Maurisio Poketino krenuli su u izmenjenom sastavu ovaj duel, iako su do kraja praktično svi igrači dobili šansu.

Za Junajted od starta nije bilo Rašforda, Šoa, Lingarda, Mate i Matića, a kod Totenhema su na klupi ostali Aldevereld, Son, Lukas i Eriksen.

U takvom odnosu snaga, londonski tim je imao veći posed lopte, ali je Junajted bio konkretniji rival i zapretio već u četvrtom minutu kad je Marsijal, najistureniji igrač Đavola u ovom duelu, pogodio stativu.

Nekoliko trenutaka kasnije na drugoj strani je udarac Alija sjajno odbranio De Hea i to su praktično bile jedine dve šanse na meču, ne računajući golove.

Solšerov sastav do prednosti je došao pošto je Pereira proigrao Marsijala iza leđa odbrane Spursa, ovaj šutirao praktično iz mrtvog ugla i uspeo da proturi loptu Gacanigi kroz noge.

I pogodak Totenhema stigao je posle jednog nespretnog poteza. Lukas je šutirao sa ivice šesnaesterca, a lopta je zbog odbitka na putu ka golu prevarila Romera i završila u mreži.

Za razliku od ta dva, odlučujući gol bio je plod sjajne akcije igrača u crvenim dresovima. Mladi, 18-godišnji Gomes je ušao sa leve strane, odigrao dupli pas sa Huanom Matom, i iskosa umešno poslao loptu u dalji ugao.

Klub sa Old Traforda pre početka sezone igra još protiv norveškog Kristijansunda i Milana, dok će se Totenhem sastati sa Realom i Interom.