Getty Images/Stuart Franklin

26.07.2019 | 08.42 > 08:44

Sudamerikana: Korintijans na pragu četvrtfinala

Fudbaleri Korintijansa pobedili su Vonderers na svom terenu u prvoj utakmici osmine finala Kopa Sudamerikana rezultatom 2:0.

Korintijans

Getty Images/Miguel Schincariol

Korintijans

Brazilski predstavnik je bio bolji rival tokom svih 90 minuta meča u Sao Paulu i golovima Klajsona u 20. i Perdinja u 86. slavio.

Kod prvog pogotka asistent je bio bivši napadač moskovskog CSKA i Bešiktaša Vanger Lav, a kod drugog nekadašnji plejmejker Šahtjora Žadson.

Revanš je na programu drugog avgusta u Urugvaju, a pobednik dvomeča u četvrtfinalu igraće protiv boljeg iz duela Penjarol - Fluminense.

Duel Independijentea i Universidad Katolike pripao je domaćima 1:0.

Jedini gol za Argentince protiv ekvadorskog predstavnika dao je Pablo Ernandes u 55. minutu na dodavanje Sesilija Domingesa.

Tim iz Aveljanede je mogao i do ubedljivijeg trijumfa, pošto je imao još nekoliko dobrih šansi. Gosti su, sa druge strane, ostali bez šuta u okvir gola.

Revanš i ovog duela igra se sledećeg petka, a pobednik dvomeča sastaće se sa Independijente del Valeom iz Ekvadora.