Michael Regan/Getty Images

27.07.2019 | 07.58 > 08:01

Atletiko pobedio Real 7:3, Kosti 4 gola i crveni!

U meču Međunarodnog kupa šampiona koji se igrao u američkom Est Raterfordu, država Nju Džersi, Atletiko je u madridskom derbiju bio bolji od Reala sa čak 7:3 (5:0), a ključni čovek meča bio je četvorostruki strelac Dijego Kosta, koji je potom dobio i crveni karton zbog nesportskog ponašanja.

Diego Costa

Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Srpski napadač Luka Jović počeo je u prvih 11 u postavi "belih", a zamenjen je nakon 30 minuta, pri rezultatu 4:0 za rivala, kada je umesto njega u igru ušao Karim Benzema. Za sada nema informaciji o povredi zbog koje je Jović morao da izađe, ali se u drugom delu meča vratio na klupu, tako da je izvesno da ona nije teška.

youtube

Neverovatna dominacija „Jorgandžija“ započela je već u prvom minutu kada je Kosta uz malo sreće jednu loptu koja se odbila od nogu odbrane Reala poslao u gol Tiba Kurtoe na asistenciju Žoaoa Feliksa.

Već u osmom minutu bilo je 2:0, a strelac je ovog puta bio upravo Žoao Feliks posle dobrog prodora i centaršuta Saula.

Atletiko je nastavio da opseda gol belgijskog golmana, a nakon jedne smušene reakcije odbrane, koja je trebalo da predstavlja ofsajd zamku, Koke je proigrao Anhela Koreu, koji je lepo pogodio za 3:0,

U 28. minutu Kosta je ponovo pogodio za, za Real katastrofalnih, 4:0. Real je loše izneo loptu, Njiges ju je oduzeo, uposlio brazilskog napadača, koji je postigao svoj drugi gol na meču.

Do kraja poluvremena Dijego Kosta je došao i do trećeg pogotka – bio je precizan iz penala u 45. minutu.

Zidan je potom napravio tri promene na poluvremenu, Kejlor Navas, Lukas i Karvahal su ušli umesto Kurtoe, Vinisijusa i Odriosole, ali to im nije mnogo pomoglo jer je Dijego Kosta u 51. minutu, ponovo na asistenciju Žoaoa Feliksa, povisio na 6:0.

Od tog trenutka „kraljevski klub“ je počeo sa ublažavanjem sramotnog izdanja u SAD, a Naćo je u 59. minutu posle jedne gužve u šesnaestercu povisio postigao prvi gol za „bele.“

U 62. minutu u igru je za Real ušao Velšanin Garet Bejl, koji se poslednjih dana povezuje sa odlaskom u Kinu, a za kojeg je nedavno trener Zidan izjavio da nije u planovima timu za naredni period.

U 65. minutu viđen je i incident – Dijego Kosta je sa leđa grubo startovao na Danijela Karvahala, koji je potom ustao i ušao u blizak duel sa španskim napadačem, usledilo je koškanje, ali su se praktično svi igrači oba tima umešali kako bi sprečili incident. Zbog svoje preterane „aktivnosti“ tokom ovog incidenta američki sudija Ankel je obojici pokazao crveni karton.

youtube

U 70. minutu Vitolo je doneo prednost od 7:1 madridskim „crveno-belima“, a Karim Benzema iz penala u 85. i Havija Ernandesa u 89. minutu uspeli su da postave konačnih 7:3 za Real.

U ekipi Atletiko Madrida, srpski napadač Ivan Šaponjić nije ulazio u igru, Jan Oblak je proveo čitav meč na golu, dok je Stefan Savić, crnogorski reprezentativac, igrao od početka meča do 66. minuta.

Bila je to druga pobeda Atletika u Međunarodnog kupu šampiona, pošto su već pobedili meksičku Gvadalaharu, a Realu drugi poraz, pošto su već pre toga izgubili od Bajerna 3:1, ali su i pobedili Arasenal posle penala.

Naredni pripremni meč Real igra u utorak protiv Totenhema. Atletiko će svoj naredni duel imati protiv Ol-star tima MLS u noći između srede i četvrtka.