27.07.2019 | 10.49 > 10:52

MLS: Vela ponovo pogađa, LAFC slavio u derbiju 4:3

U američkom MLS šampionatu u noći između petka i subote na programu su bila dva meča Njujork Siti bio je bolji od Sporting Kanzas Sitija sa 3:1, a Los Anđeles FC savladao je Atlantu Junajted sa 4:3 u uzbudljivom duelu.

Karlos Vela

Harry How/Getty Images

Karlos Vela

Njujorčani su sigurno stigli do pobede koja ih je odvela na treće mesto Istočne konferencije – sada su ispred njih u borbi za najbolja mesta pred start plej-ofa samo Filadelfija Junijon i Atlanta Junajted.

Šveđanin Anton Tinerholm doveo je Njujork u vođstvo u 41. minutu, a na 2:0 povisio je u 54. minutu nekadašnji fudbaler Rijeke, Brazilac Heber.

Španac Ilije Sanćes smanjio je na 2:1 u 73. minutu, a konačnih 3:1 postavio je Finac Aleksander Ring u 77. minutu.

Sporting Kanzas Siti sada je na desetom mestu sa tri boda zaostatka u odnosu na mesta koja vode u plej-of.

U drugom meču dana Los Anđeles FC je u frenertičnom meču savladao Atlantu Junajted sa 4:3, a već je na poluvremenu bilo 4:2 nakon preokreta kalifornijske ekipe.

Gosti iz Džordžije poveli su u drugom minutu preko Adamsa, a potom je domaći tim postigao četiri pogotka zaredom – strelci su bili Adama Diomande, Dijego Rosi, Karlos Vela iz penala (22. gol u sezoni) i Eduard Atuesta, a poluvreme je zaključeno pogotkom Džozefa Martinesa, koji je smanjio na 4:2.

Bio je to njegov 17. gol u sezoni kojim je na drugom mestu liste strelaca pretekao Zlatana Ibrahimovića iz Los Anđeles Galaksija.

Do kraja meča Atlanta je uspela da pripreti i smanji na 4:3, autogol je postigao Edi Segura, ali do kraja meča nije mogla do izjednačenja.

Pobednik u ovom meču sada je prvi na tabeli Zapada sa 12 bodova više u odnosu na Galaksi, a Atlanta je druga na Istoku.