Alsvenskan: Helsinborg Henrika Larsona ubedljivo gubio

Stu Forster/Getty Images

U ponedeljak su na programu bila dva meča 17. kola švedskog šampionata – Elfsborg je na domaćem terenu bio bolji od Kalmara, dok je Helsinborg kod kuće poražen od Erebrua sa 4:1.

Helsinborg, koji sa klupe predvodi nekadašnja legenda Seltika, Barselone i švedske reprezentacije, poveo je kod kuće protiv Erebrua u 15. minutu preko Fredrika Liverstama.

Ipak, tada je na scenu stupio Karlos Strandberg, koji je postigao tri gola za devet minuta, a prvi u 23. iz penala. Do 32. minuta bilo je 3:1 za Erebru, a u 58. minutu Džejk Larson je na asistenciju Mehmetija pogodio za konačnih 4:1.

Helsinborg je u problemima, sada su sa 17 bodova na tri boda od zone ispadanja, dok Erebru ima tri boda više.

Elfsborg je na domaćem terenu u samom finišu došao do preokreta i slavio sa 2:1. Gosti su vodili od 41. minuta, kada je iz penala pogodio Nils Freling.

Ipak, u 87. minutu izjednačio je Per Frik, a u 90+4. tri boda domaćem Elfsborgu doneo je Maroki Endione.

Kalmar je porazom pao u zonu ispadanja i ima 13 bodova u 17 kola, dok je Elfsborg na sredini tabele sa 21.