31.07.2019 | 09.01

Kopa Libertadores: Milioneri preživeli rulet

CA River Plate

Aktuelni šampion Južne Amerike River Plejt plasirao se u četvrtfinale Kopa Libertadores, pošto je eliminisao Kruzeiro posle boljeg izvođenja jedanaesteraca.

RIver Plata, River Plejt

Matthias Hangst, Getty Images Sport

Posle prvog meča u kojem nije bilo golova, ni u Belo Horizonteu mreže se nisu tresle. Tako da su penali odlučivali. Već prvi penal za domaće promašio je Enrike, a u trećoj seriji to je učinio i Dejvid. Na drugoj strani sva četvorica izvođača bila su precizna, De La Kruz, Montijel, Martines Karta i Bore. Na ovaj način Milioneri su izborili plasman u četvrtfinale, gde ih čeka duel sa pobednikom dvomeča San Lorenco - Sero Porteno, a u prvom meču bilo je 0:0.

Brazilski revanš Argentincima usledio je u Sao Paulu. Posle lepih 2:2 iz Argentine šampion Brazila Palmeiras ubedljivo je savladao Godoj Kruz 4:0. Ipak, prvi gol je postignut tek u 57. minutu i to iz penala. Strelac je bio Veiga, koji je dobio žuti karton zbog radovanja. Na 2:0, za lakši finiš, povisio je Borha u 74. minutu. Sve je rešeno 10 minuta kasnije kada se u strelce upisao Gustavo Skarpa, da bi konačnih 4:0 postavio Dudu u četvrtom minutu nadoknade. Palmeirasa u četvrtfinalu očekuje pobednik dvomeča Gremio - Libertad, a ekipa iz Porto Alegrea dobila je prvi susret na svom terenu 2:0.

LDU Kito nije imao mnogo problema da sačuva vrednih 3:1 iz prvog meča i u Asunsionu protiv Olimpije odigrao je, koliko mu je bilo potrebno 1:1. Hulio, koji je u 48. minutu dobio crveni karton, u 20. je doveo goste u vođstvo, a Mendijeta je u 35. izjednačio, da bi u 58. minutu bio tragičar jer je promašio penal. Ekvadorci očekuju u četvrtfinalu boljeg iz okršaja Atletiko Paranense - Boka Juniors, a u prvom meču u Brazilu argentinski velikan i vicešampion kontinenta slavio je minimalnim rezultatom.