Džej liga: Pobeda Hirošime, remi u Saitami

Odigrana su poslednja dva zaostala meča 16. kola Džej lige. Hirošima je slavila na svom terenu protiv Kavasakija, dok su Urava Red Dajmondsi i Kašima Antlersi podelili bodove.

Sanfrecce Hiroshima

print screen

Hirošima je posle 52 minuta imala ubedljivih 3:0, a golove su postigli Sasaki, Daglas Vijera i Araki. Međutim, u samo tri minuta od 75. do 78. minuta preko Kobajašija i Damijaoa gosti su smanjili na 3:2 i uneli dramu u meč. Međutim, na kraju tri boda su ostali u Hirošimi. Kavasaki je posle ovog poraza pao na četvrto mesto na tabeli sa 38 bodova, dok je Hirošima peta sa 32.

Isti broj kao i Kavasaki na trećem mestu ima Kašima, koja je imala šansu i da izbije na drugo mesto, jer je imala tri boda u džepu. Vodili su Antlersi golom Ita u 77. minutu sve do dva minuta pre kraja. Međutim, domaćin je izjednačio preko Korokija i na kraju došao do boda. Urava je sada deveta sa 28 bodova.