Dva gola Pulišića, pobede Liverpula i Arsenala

Andreas Schaad/Bongarts/Getty Images

U prijateljskoj utakmici u Salzburgu, Čelsi je savladao domaći Red Bul Salcburg pred više od 20 000 navijača, a briljirao je Amerikanac Kristijan Pulišić.

Sezona u austrijskoj Bundesligi počela je prošlog vikenda, tako da je novi trener domaćih izveo kombinovani sastav na meč sa Čelsijem. Plavi su to iskoristili i prvo poluvreme dobili sa 3:0.

Dva gola je postigao Pulišić u 20. i 28. minutu, oba puta idealne pasove uputili su Pedro i Barkli, a i treći gol bi bio postignut na isti način, ali je Pulišić oboren u šesnaest metara. Precizan sa bele tačke bio je Barkli.

Čak 11 izmena napravio je na poluvremenu trener Salzburga, Amerikanac Džesi Marš. Na terenu su bili brojni prvotimci, a gol su domaći postigli u 50. minutu posle kornera Junuzovića, mrežu je zatresao Onguene.

Najlepši potez na meču viđen je u 57. minutu, Barkli je sa leve strane ubacio loptu, a petom leđima okrenut golmana je matirao Pedro.

Najbolji igrač domaćih Japanac Minamino odigrao je poslednjih 20 minuta, vreme je iskoristio da postigne dva gola, jedan sa bele tačke u 86. a drugi u nadoknadi vremena za konačnih 3:5.

Prethodno je uporno Bačuai postigao gol za londonski tim. Čelsi pripreme završava u subotu, utakmicom sa Borusijom Menhengladbah, koju je preuzeo bivši trenber Salzburga Marko Rose. Čelsi na startu PL igra derbi na Old Trafordu sa Mančester junajtedom, nekoliko dana kasnije očekuje ga meč u Superkupu sa Liverpulom.

U sredu su u prijateljskim duelima bili sigurni i ostali članovi Premijer lige. Vest Hem je savladao Hertu 5:3, a srpski internacionalac Marko Grujićč odigrao je drugo poluvreme za nemački tim, Liverpul je bio bolji od Olimpika iz Liona 3:1 (Firmino 17, Andersen autogol 21, Vilson 53. – Depaj 4), dok je Arsenal posle boljeg izvođenja penala pobedio Anže 4:3 (1:1).