Prošli Gremio, Independijente i Korintijans, Lav 2 gola

Amilcar Orfali/Getty Images

Gremio je poslednji četvrtfinalista Kopa Libertadores – posle pobede 2:0 kod kuće, brazilski tim je u revanšu sa 3:0 savladao Libertad Asunsion u gostima.

Sva tri pogotka pali su u prvom poluvremenu, prvo Žean iz penala, a onda dvostruki strelac Andre.

Gremio u četvrtfinalu igra sa Palmeirasom, a preostali četvrtfinalni parovi su Boka Juniors – LDU Kito, Sero Portenjo – River Plejt i Internasional – Flamengo.

Povezano

Uzbudljivo je bilo u Kopa Sudamerikana, gde su Independijente i Korintijans obezbedili prolaz u četvrtfinale.

Independijente je u prvom meču dobio Univerzidad Katoliku 1:0, a ekvadorski tim sada je toliko vodio na poluvremenu golom Videsa iz penala u 19. minutu. Međutim, samo šest minuta kasnije domaćin ostaje sa desetoricom zbog isključenja De los Santosa, pa Independijente u nastavku preokreće golovima Benitesa u 52. i Ernandesa u 72. minutu.

Opustili su se tad Argentinci i na kraju su drhtali za prolaz jer je Univerzidad na 2:2 izjednačio u 79. minutu preko Čala, da bi Amarilja dao gol u 92. minutu, ali nije ostalo vremena za još jedan.

Independijenteu u četvrtfinalu sledi još jedan ekvadorski izazov, ekipa Independijente del Valje.

A Korintijans će se sastati sa Fluminenseom posle trijumfa nad urugvajskim Vonderersom 2:1 u gostima, posle pobede 2:0 kod kuće. Dvostruki strelac bio je Vagner Lav, a jedini gol za domaće dao je Bravo.

U preostala dva četvrtfinala igraju Atletiko Mineiro – La Ekidad i Kolon Santa Fe – Zulija.