03.08.2019 | 15.30 > 15:35

Paulinjo i Elkeson ne staju, Evergrande dobio i Šandong

Guangdžou Evergrande je stigao do nove pobede u kineskoj Superligi, savladavši u gostima Šandong Luneng sa 3:0.

Paulinjo

Buddhika Weerasinghe/Getty Images

Paulinjo

Vei Šihao je doneo prednost Evergrandeu u 53. minutu, da bi samo dva minuta kasnije Brazilac Elkeson povisio na 2:0.

Za Elkesona je to bio 14. gol u sezoni i već 101. u ligi, i još je jedino Vu Lei ispred njega na večnoj listi.

Minut pre kraja, sjajni Paulinjo je overio pobedu gostiju, i njemu je to 14. pogodak u sezoni, a čak deveti na poslednjih šest mečeva.

Evergrande ima četiri boda više ispred drugoplasiranog Peking Guana.