Kompletirano je 18. kolo švedskog Alsvenskana. Pobedu je ostvario lider tabele Đurgarden, dok je duel između Erebra i Geteborga završen bez pobednika.

Đurgarden je minimalcem slavio protiv Elfsborga u gostima.

Jedini gol postigao je Voker u 51. minutu.

Đurgarden je na vrhu tabele sa 38 bodova, samo bodom više od drugoplasiranog Malmea i trećeplasiranog AIK.

Elfsborg je na devetom mestu i ima 21 boda.

U drugom meču dana Erebro i Geteborg odigrali su nerešeno 2:2.

Soder je golovima u 41. i 63. minutu doneo 2:0 Geteborgu, ali je domaći tim u završnici stigao do boda.

Prvo je Larson smanjio na 2:1 u 82. minutu, a zatim je Rajt u četvrtom minutu sudijske nadoknade postavio konačnih 2:2.

Geteborg je na šestom mestu sa 31 bodom, dok je Erebro na osmoj poziciji sa deset bodova manje.

Vlado

Jurgorden!

Odgovori 2 2

Alsvenskan: Đurgorden silovito do prvog mesta

Odigrani su poslednji mečevi 20. kola švedske Alsvenskan lige. Seriju pobeda nastavio je Đurgorden, koji je bio ubedljiv na svom terenu protiv Eskilstune 3:0 i na taj način se vratio na prvo mesto.

Hamarbi lako sa Sundsvalom, Đurđić asistent

Fudbaleri Hamarbija savladali su Sundsval na svom terenu rezultatom 3:0 u jednoj utakmici subotnjeg programa u okviru 20. kola švedskog prvenstva.

Jurgorden čuva čelo, Estersunds se izvukao

Fudbaleri Jurgordena ubedljivo su savladali Sirijus rezultatom 3:0 u okviru 19. kola švedskog prvenstva.

Alsvenskan: Helsinborg Henrika Larsona ubedljivo gubio

U ponedeljak su na programu bila dva meča 17. kola švedskog šampionata – Elfsborg je na domaćem terenu bio bolji od Kalmara, dok je Helsinborg kod kuće poražen od Erebrua sa 4:1.